konser çekimi

Konser çekimi, konserin etkisini artırmak ve konsere katılmayan kişilere de ulaşmasını sağlamak açısından oldukça önemli iletişim araçıdır.

Konser çekimi öncesi detaylıca planlandığı bir ön hazırlık süreci vardır. Öncelikle konserin olacağı alan hakkında bilgi alınır. Alanın büyüklüğü, katılımcı sayısı, gibi veriler alınır. Konserin yapılacağı alana giderek kesif yapılır oluşabilecek aksilikler için önlem alınır. Konser sırasında kullanılacak ekipman ve ekip belirlenir. Genel olarak kullanılan ekipmanlar şu şekildedir jimmy jib, aktüek kameralar, aktif stabilizer kamera ve drone kullanılmaktadır. Kullanılan kameraların izlenebileceği reji kurulumu yapılıp kamera açıları yapılır ve yönetilir. Konser sırasında program akışını bilmek ve hakim olmak gereklidir.

Çekimler sırasında Led ekranlara yayın yapılır ve seyircinin konsere dahil olması sağlanır. Konser sırasında canlı yayın aracımız ile istenilen platforma(Facebook-youtube vb) canlı yayın hizmeti sunulabilir. Çekimler tamamlandıktan sonra konser videosunun görsel stoğu oluşturulmuş olur. Ardından proje için post prodüksiyon sürecine girer. Videoların izlenmesi kullanılacak bölümlerin taranması ve ayrılması yapılır. Kurgu ve montaj operatörleri, seçtikleri en etkileyici görüntülere ses ve müzik dahil ederek kurgu bitirilir ve konser videosu tamamlanmış olur. Örnek çekimlerimiz

Konser Çekimi…