Birey ve firmalar odağında hazırlanan Tekirdağ kurumsal tanıtım filmi çok sayıda ayrıntıyı barındıran bir işlemler dizisidir.  Bu işlemlerin profesyonel ellerde yapılması kritik bir önem taşır. Bu noktada profesyonel hizmeti vermek için kurulmuş olan Düşevi Prodüksiyon hizmetlerini faaliyete geçirmiştir. Tekirdağ Kurumsal Tanıtım Filmi, Çorlu Kurumsal Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Kurumsal Tanıtım Filmi, Çerkezköy Kurumsal Tanıtım Filmi  gibi yerel hizmetlerini sürdürmektedir.

Tekirdağ Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir

Hedefteki bir kitleyi bir konuda bilgilendirmek, bir bilgiyi tarif emek üzere kullanılan iletişim stratejisi kurumsal tanıtım filmi olarak tanımlanabilir. Bir kurumsal filmin amacı, sadece bilgi aktarmak değil, aynı zamanda tanıtım da olabilir. Bazen de sadece bilgilendirme odağında da film çekilebilir.  Büyüyen bir etki yapmak amaçlandığı için hedef kitlenizin doğru seçilmiş olması kritik bir konudur.  Bir sektördeki kurumun ilerlemesinin önünde Tekirdağ kurumsal tanıtım filmi ile ciddi bir atılım hazırlanmış olabilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Neden Yapılır?

Temelde bir tanıtım filmi çekildiği zaman bunun müşterilere dijital ortamda sunumu sağlanmış olur. Yani dijital olarak yayılmacı bir işlem olmasından bahsedilebilir.  Kuruma ait bir tanıtıcı film, öncelikle yayılma amacının kapsamını çok geniş tutmuş olur. Bu, küçük bir kurumken gelişmek isteyen, gelişmiş kurumken de hedef kitlesini çoğaltmak isteyen yerler için kritik bir önem taşıyor. İnternet ortamının, bilgisayarda ve ekranı olan diğer aletlerde izlenir olmanın önemi kurumlar açısından değerlidir.

 • Farklı mecralarda kendi kurumsal tanıtımınızı yapabilmek için çeşitli tekniklerden faydalanabilirsiniz. Yani hangi araçlarla bu yayılma işlemini yapacağınız değişmektedir. Bu kapsamda şu sıralamayı yapmak mümkündür:
 • Fuar alanlarında kendi tanıtımınızı yapabilirsiniz. Sınırlı bir süre için bulunduğunuz fuar alanlarında birçok rakibiniz ve potansiyel müşteriniz olacaktır. Bu rakiplerinizden bir adım öteye gidebilmek için potansiyellere kendinizi etkili bir şekilde tanıtmanız gerekir.
 • Açılış etkinliğinde kendi tanıtım filminizi başkalarına gösterme şansınız olur. Başka firmaların açılışında yine potansiyel müşterilere elinizdeki tanıtım filmi CD-DVD ‘sini verebilirsiniz.  Aynı şekilde başkalarının tanıtım filmlerini de alarak etkileşiminizi artırabilirsiniz.
 • Toplantı ve seminerlerde yapacağınız etkili sunumlar en çok akılda kalan kısımlar olabilir. Tabi içeriğe göre de değişmekle beraber prestijli bir sunum yapabilir, firmanız için etki kapasitenizi ilerletebilirsiniz.
 • Sosyal medya paylaşımlarınızda Tekirdağ kurumsal tanıtım filmi  sayesinde hedef kitlenizi geliştirebilirsiniz. Çok sayıda sosyal medya platformu, kendi içerisinde etkileşimle beraber ciddi bir geri dönüş yaratabilir. Ayrıca bu tanıtım filminizle ek bütçeler ödeyerek reklam da yapabilirsiniz. Bilgilendirme amacıyla yapılan kurumsal tanıtım filmlerinde genelde kurumsal bir sayfa oluşturularak hareket edilmesi önerilir. Paylaşımlar esnasında kullanılan dil, görsel özellikler ve diğer ayrıntılar büyük önem taşıyor. Bunu da unutmamak gereklidir.
 • Marka bilinirliği durumu firmaların en önem verdikleri konulardan biridir. Tutarlı, şeffaf bir marka oluştururken Tekirdağ kurumsal tanıtım filmi  kullanılabilir. Özellikle ilk aşamalarda buna ihtiyacınız olacaktır.
 • Video içeriklerinde eğer doğru bir dil kullanır ve etkisi yüksek bir video hazırlatırsanız, rakipleriniz arasında farklı bir yere sahip olabilirsiniz. Tanıtım filmi içeriği konusunda profesyonellerden yardım alabilirsiniz.
 • Arama motorunda video içerikleri daha ön plana çıkma eğilimindedir. Bir kurumsal siteniz olduğu düşünülürse, buradaki paylaştığınız tanıtım filmi, sizi üste çıkarmada etkili olabilir. Fakat tek bu nedenin üst sıralarda göstermeyeceğini de bilmelisiniz. Sitenizin hızı vs. de çok sayıda kriterle belirlenen bir durumdur.

Kurumsal Tanıtım Filmi Kimler Tercih Eder?

İyi bir senaryo ve teknik ekiple beraber oluşturulan tanıtım filmlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Kurumsal nitelikler taşıdığını düşünen hemen her firma bu yönteme başvuru yapabilir.

Hastanelerde kurumsal tanıtım filmleri sıkça kullanılır. Bu sektöre ait filmlerde önemli olan hangi odak noktaları varsa buna yönelik bilgiler verilir. Hastanedeki yatak sayısı, hangi bölümler olduğu, ne tür teknolojik aletlerle farklılık yaratıldığı gibi bilgiler olabilir. Sağlık söz konusu olduğu için, şeffaflık önemlidir.

Fabrikalar için  Çorlu kurumsal tanıtım filmi hazırlanabilir. Hangi alanda üretim yapılıyorsa, ne kadar bir kapasite varsa bunlardan tanıtım filmi içinde bahsedilebilir. Üretim hacminizi etkili bir şekilde göstererek müşterilerinizi daha çok etkileyebilirsiniz.

Otellerde profesyonel bir kurumsal tanıtım filmi, karar verdirici etki yapabilir. Yaz ve kış dönemlerinde yapılan etkinliklerle beraber, oda sayısı, havuz kapasiteleri vs. bilgilendirmesi yapılabilir. Tatil için seçim yapacak hedef kitleyi istediklerini vereceğinize ikna etmeniz gerekir.

İnşaat tanıtım filmi,  yetkinlikler, mimari açıdan sunulan avantajlar, malzeme ile ilgili ayrıcalıkları barındırabilir. Proje kapsamında bazen çok sayıda binanın yer alması cazip gelebilmektedir. Modellemelere yer verilmesi kurumsal tanıtım filmi içeriğinin etki kapasitesini artırabilir.

Web sitesi yapan firmalar kurumsal tanıtım filmlerine ihtiyaç duyabilir. Bireysel olarak da başvuru olacağı için başlangıçta iyi bir hikaye oluşturulması gerekiyor. Temel amaç dijital bir kimlik oluşturmak olduğu için, tanıtım filmi ve web sitesi birbirini besleme özelliklerine de sahiptir.

Başarılı Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Başarılı denecek süleymanpaşa kurumsal tanıtım filmi için bazı kriterlerin olması gerekir.

 • Teknik açıdan alt yapının sağlanmış olması gerekir. Yani kamera, ortam için gereken ayrıntılar, ses ve diğer mekanizmalar, kamera açılarını sağlayacak sistemler tam olmalıdır.
 • Uzman bir ekiple beraber iş yapılmalıdır. Bu alanda tecrübesi olan firmayla ortaya çıkacak sonuçlar daha iyi olabilir.
 • İzleyenlerin bilinçaltında sizle alakalı bir fikir edinecekleri düşünceler oluşturulmalıdır.
 • Hedef kitlenizin doğru seçilmesi ve buna uygun görsellerin hazırlanması gerekir.
 • Hazırlanan kurumsal tanıtım filmi CD –DVD formatında dağıtılacak halde bulunmalıdır. Bu çıktıların dağıtımının sıkı takibi yapılmalı, geniş bir kapsama ulaşılması sağlanmalıdır.
 • Kurumsal tanıtım filminin internet sitesinde yayınlanmış olması gerekir.
 • İyi bir senaryo oluşturulması gerekir. Kurumunuzda neyi ön plana çıkarmak istiyorsanız buna göre bir hikaye oluşturulmalı ve doğru yerleşimler yapılmış olmalıdır.
 • Temel amaç kurumsallığı etkili bir şekilde tanıtmak olduğu için göze ve kulağa hitap eden, sıkıcılıktan uzak bir içerik hazırlanmalıdır. Seçilen müziğe kadar her bölümdeki ayrıntıların üzerinde durulması gerekir.
 • HD formatında olması, farklı cihazlardan da görüntülenebilmesi iyi bir Tekirdağ kurumsal tanıtım filmi kritik özelliklerindendir.
 • Renk doğrulaması, efekt programları vs. görsel açıdan birçok avantajı beraberinde getirir.
 • Akılda kalıcılığın artması için abartılı durumlardan kaçınılması gerekir. Çünkü kurumsallık kriterlerini aşmamak izleyenlerin ayırt edici özelliklerindendir.
 • Talepte bulunan taraf ve işlemleri yürütecek ekibin birlikte fikir alışverişinde olması gerekir. Baştan itibaren planlamalarda istenen sonucun alınmasında hem talepler hem de teknik destek önem kazanıyor.
 • Temsil niteliği olduğu için kurumsal tanıtım filmindeki oyuncular da iyi seçilmelidir.
 • Teknik açıdan sahip olunan avantajları seyirci de hisseder, yani öne geçmenizde ekipman detayları önem kazanır.

Tekirdağ Kurumsal Tanıtım Filmi Fiyatları

Etkenler değişmekle beraber Çerkezköy kurumsal tanıtım filmi bütçenize göre uygun maliyetlerle hazırlanabilir. Kriterler; video uzunluğu, kurgu gerekliliği, içerik tarzı, hangi koşullarda video içeriklerinin hazırlandığı gibi durumlardır. Bazı müşterilerin video içeriğinde olmasını istedikleri başka özel talepler de olabilir.

Video içeriği uzadıkça tanıtım filmi fiyatları artar. Fakat kurumsal tanıtım filmlerinin çok uzun olmaması önerilir. Odaklanma ve akılda kalıcılık süresi bakımından kritik bir konudur. Koşulların ayarlanması esnasında zorlu durumlar, ek işlem gerektiren süreçler vs. fiyatı artırabilir. Konuyla alakalı net bir sonuç almak için kendi taleplerinizi de belirleyerek bir başvuru yapabilirsiniz. Ayrıntıları belirlerken bir miktar esneme payı da koyabilirsiniz. 

Sizinde Tekirdağ Kurumsal Tanıtım Filmi, Çorlu Kurumsal Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Kurumsal Tanıtım Filmi, Çerkezköy Kurumsal Tanıtım Filmi  gibi konularda ihtiyaçlarınız var ise bize ulaşabilirsiniz. 

İnstagram Sayfamızı Takip Edin

Referanslarımızı Görüntüleyin

Youtube Sayfamızı Takip Edin

Bizimle İletişime Geçin

Comments are closed.